Проект SmartVilla був створений перш за все для прогресивних людей - шанувальників інноваційної архітектури, які цінують свій час та гроші та слідкують за новітніми трендами індустрії приватного будівництва та дизайну. На етапі проектування реалізовано багато сміливих задумів інженерів та архітекторів заради подальшого виробництва дійсно якісного та інноваційного продукту в сегменті малих приватних будинків.
Існує цікава думка про те, що все своє життя ми заробляємо гроші, щоб витрачати їх на речі, які нам не потрібні. Раціональний підхід по відношенню до кількості одягу та особистих речей дозволяє сучасній людині переосмислити для себе категорії цінностей та витрачати свій час на дійсно важливі в житті речі. Це надає можливість концентруватися на емоціональному та духовному насиченні свого життя, подорожах та саморозвитку, а не на накопиченні особистого майна, в тому числі й нерухомого. Можна припустити, що зміна у соціальній поведінці людей у найближчому майбутньому та нові суспільні запити щодо раціонального використання природних ресурсів, призведуть до зміни поглядів на розміри та якість житла. Скоріш за все, людство буде відмовлятися від морально застарілих монументальних та енерговитратних садиб та прагнутиме жити у невеликих, але якісних та високотехнологічних помешканнях, що відповідатимуть стилю їх власного життя та вимогам часу.
По-перше, житло категорії SMART - це будинок чи квартира з невеликою площею, що має компактне та продумане планування. По-друге, SMART будинок - це також система інженерних рішень та побутових пристроїв, здатних виконувати дії та вирішувати визначені повсякденні задачі без участі людини.
Поєднав ці визначення, нами було створено дуже цікаве рішення - це невеликі типові, адаптовані під різні умови розташування та вимоги клієнтів, майже автономні модульні будинки з безліччю технологічних та інноваційних рішень, в яких враховано все для повноцінного життя для 1-2 людей.
Останнім часом все частіше мешканцям великих міст не дуже комфортно вести своє існування серед автомобільних паркінгів та торговельних центрів і дивитись на похмурі урбаністичні пейзажі сучасних мегаполісів, та все більше з них хочуть дихати чистим повітрям та мріють про затишний будиночок на природі. Саме тому всі об’єкти, що пропонуються до вашої уваги, спроектовані таким чином, щоб дати людині можливість отримати звичний для неї для комфорт, якій вона відчуває у власній квартирі, але при цьому не мати сусідів за стінами з усіх боків. Ми пропонуємо клієнтам повністю оздоблені надійною технікою, меблями та всіма інженерними комунікаціями сучасні мінімалістичні вілли площею 60-80 м.кв., які відповідають нормам планування та вимогам 5-ти зіркових готелів. Впевнені, що вони будуть ідеальним рішенням для розміщення у складі ландшафтних комплексів для відпочинку, релакс- та ретріт-центрів, апарт-готелів, сучасних заміських містечок та просто поодиноких архітектурних об’єктів в унікальних природних місцевостях та рекреаційних зонах.
Філософія сучасного мінімалізму «МЕНШЕ - це новітнє БІЛЬШЕ», запроваджена ще на початку 20-го сторіччя голландським архітектором Людвігом Міс Ван дер Рое, набирає все більшої популярності в наші часи. Головною ідеєю стала максимальна функціональність кожного елемента архітектурного об’єкта, простота та лаконічність форм. Будинки в стилі мінімалізм частіше за все обирають люди, які знаються на архітектурі. Особливий підхід при проектуванні та ефектний зовнішній вигляд будівлі підкреслюють статус та гарний смак господаря.
Наші вілли зовні мають простий вигляд, але все не так примітивно, як може здатися на перший погляд… Чіткі лінії фасаду та вишуканий керамограніт із природною фактурою створюють ідеальну геометричну форму для гри світла й тіней. Для того, щоб будинок не виглядав непропорційно, ми усвідомлено витримали співвідношення зовнішніх розмірів. Прорізи для вікон гармонійно вписані в малюнок фасаду та дозволяють встановити безрамні панорамні вікна від підлоги до стелі, які можуть справити враження на самих досвідчених експертів.
При створенні внутрішнього простору були використані в основному світлі та теплі кольори, завдяки лаконічним прямокутним формам була досягнута ідеальна ергономіка приміщень. Задля створення відчуття об’єму в приміщенні ми звели до мінімуму кількість міжкімнатних дверей та перегородок, при цьому більшість меблів є консольними, що придає їм особливу легкість та витонченість.
Особливий акцент був зосереджений на штучному світлі, яке дає тепло та об’єм, саме тому всі фактури оздоблювальних матеріалів, таких як: тканини, дерево, камінь, потребують правильного розташування джерел освітлення. Також багато уваги приділяли й природному освітленню, саме через це в наших будинках передбачені максимально великі віконні прорізи, щоб у приміщення проникало як можна більше денного світла.
В усіх розвинутих країнах раціональний підхід щодо використання природних ресурсів та збереження екосистем зараз є трендом при проектуванні сучасних житлових комплексів. Відтепер будинки повинні не тільки економити електроенергію, воду та тепло, а й частково виробляти деякі з споживаних ресурсів. В наших проектах також використані передові світові технології, які дозволять власнику отримати зручне та енергоефективне житло.
Вілли проектуються та виробляються за модульною технологією, яка дозволяє перевозити їх та розміщувати в природних ландшафтах, майже не пошкоджуючи дерева та інші рослини, та створювати в буквальному сенсі поселення з відчуттям усамітнення серед недоторканої природи. Серійне виробництво допомагає забезпечити високу якість за рахунок постійного вдосконалення всіх вузлів та елементів, це також дозволяє знизити собівартість об’єкта на 25-30% за рахунок економії на витратах матеріалів, ефективності людської праці і вартості проектних робіт. Можливість перенесення на інше місце є головною перевагою модульних будівель, також під тимчасові будівлі не потрібні такі ж самі дозволи, як при капітальному будівництві, до цього ж і земельна ділянка не буде обтяжена нерухомим майном при бажанні зміни її призначення.
Якщо площа будинку невелика і в нього тільки один поверх, то немає сенсу використовувати технології капітального будівництва: вагу невеликого будинку несуть легкі фундаменти на палях, вартість облаштування яких в рази дешевша в порівнянні з бетонним фундаментом, до того ж роботи по підготовці капітального фундаменту можуть зайняти багато часу.
Основою модулів є сталевий зварний каркас, який, на відміну від дерев’яного каркаса, дозволяє розбирати та збирати будинок на новому місці без пошкодження опорної конструкції. Термоізоляційні матеріали (PIR/PUR панелі та екструдований пінополістирол), які використовуються в якості утеплювача, мають найвищі коефіцієнти термоізоляції і дозволяють, дякуючи технологіям пасивного будинку, створити «ідеальний термос», що не має містків холоду, та дозволяє запобігти зайвим витратам енергії на охолодження чи опалення оселі.
При проектуванні опалення та кондиціонування ми повністю відійшли від застарілих стандартів і запропонували інноваційне рішення на базі інверторного теплового насоса, який автоматично, за допомогою капілярного водяного контуру, м’яко та рівномірно регулює температуру в приміщенні: взимку нагріває, а влітку охолоджує. Це дозволяє економити до 70% витрат на електроенергію, а також позбутися дискомфорту в помешканні від холодних повітряних потоків внутрішнього блоку кондиціонера або ж локальних перегрівань від класичних нагрівальних приладів.
Однак, без грамотного підходу до системи вентиляції нам не вдалося б повністю реалізувати автоматизовану систему клімат-контролю. Повітря з вулиці подається в приміщення за допомогою вентилятора, який працює в поєднанні з датчиками температури, вологості повітря та рівня СО2. Далі воно очищується системою за допомогою вугільного фільтра та НЕРА-фільтра від алергенів, газів і кіптяви, від запахів та пилку, а також від шерсті тварин при виборі режиму рециркуляції, і потім, при необхідності, нагрівається до потрібної температури в холодні дні.
В проекті водопостачання було передбачено бережливе використання найціннішого природного ресурсу за рахунок встановлення сучасної побутової техніки та сантехнічного обладнання, яке має датчики руху, електронні змішувачі з миттєвою зміною температури води, душові лійки та виливи з аераторами, що забезпечує в сукупності до 60% економії води, у порівнянні зі стандартними рішеннями.
В компактній системі очищення є комбінація активних компонентів, що дозволяють очищати воду від різних домішок, одночасно пом'якшуючи її, та прибирати залізо, марганець, покращує її колір, роблячи воду блакитною, як в гірських джерелах. Можете не турбуватися, якщо склад вихідної води з якихось причин погіршиться (погіршення води під час паводку, зміна складу підземних вод, будівельні роботи поруч з вашим будинком). Ви цього не помітите, адже система пристосовується до змін вихідної води, і продовжує процес очистки.
Використання дощової води – це актуальне нововведення, яке в майбутньому, згідно новому міжнародному стандарту 46001:2019, стане нормою. В нашому випадку це реалізовано в проектах у вигляді системи збору та обробітку дощової води, де дощова вода збирається з поверхні покрівлі, фільтрується до технічної придатності та подається для використання в побутових цілях. Ця система дозволяє збирати 25-30 м.куб. опадів за рік, що майже повністю перекриває потреби 1-2 людини для змивання води в унітазі. Таким чином, за допомоги цього інженерного рішення, буде «врятовано» 25-30 м.куб. чистої артезіанської води!
В сучасних реаліях кожен об’єкт має генерувати енергію з поновлюваних джерел енергії, що допомагає позбутися залежності від енергетичних корпорацій, та частково або повністю відмовитися від споживання вуглеводнів. Ми потурбувалися про те, щоб для забезпечення безперебійного живлення всієї енергосистеми будинки мали можливість бути обладнаними системою генерації електроенергії – сонячними панелями, а також системою керування виробленою електроенергією, на базі гібридного інвертора з акумуляторною батареєю, із можливістю скидати невитрачені залишки в загальну мережу.
Основним завданням інженерів проекту SmartVilla в реалізації елементів «розумного будинку» було формування певного набору функцій керування, які не є просто вартісною іграшкою, а й дійсно б допомагали в побуті. Це дає можливість господарю бути незалежним від системи у випадку виходу її з ладу, не чекаючи на виїзд сервісних інженерів, а також не платити за зайві можливості, дороге обладнання і складні програмні продукти, які не використовуються в повній мірі.